Rokitnik zwany rosyjskim ananasem

Rokitnik zwany rosyjskim ananasem

Rokitnik zwyczajny (Hippophae rhamnoides) jest jedną z najbardziej wartościowych roślin jakie możemy spotkać na naszej Planecie. Dlaczego? Pozwólcie, że przytoczymy Wam kilka wyróżniających cech.

Olej z rokitnika może być pozyskiwany zarówno z nasion jak i z owoców. Zawartość oleju w nasionach rokitnika wynosi 7-11% natomiast w owocach 1,5-3% (w świeżym owocu). Olej z nasion posiada w swoich składzie bardzo wysoką ilość wielonasyconych kwasów tłuszczowych, natomiast olej z owoców posiada ogromne pokłady karotenoidów, dlatego też oba oleje tak pięknie się uzupełniają!

Z rokitnika możemy wytwarzać soki, robić dżemy, lub spożywać go bezpośrednio z krzaka, oczywiście jeśli tylko jesteście fanami cierpkiego, kwaśnego smaku ?

A teraz 3 wybrane przez nas cechy rokitnika:

  • Bomba Witaminowa (14 witamin i 4 prowitaminy): zawiera silne antyoksydanty, kwasy omega 3 i 6 i 7 (występuje tylko w owocach), makro i mikroelementy, kwas foliowy, duże pokłady beta-karotenu (wit. A), tokoferole (wit. E), wit. C, K, B, PP, kwasy organiczne, fosfolipidy, flawonoidy, garbniki, luteina.
  • Odporność: rokitnik szczyci się ogromną ilością witaminy C, 15 razy większą niż w pomarańczy! Ważna informacją jest to, że witamina C nie ulega utlenianiu nawet podczas przechowywania i obrabiania owoców, czym nie mogą się pochwalić niestety cytrusy.
  • Kosmetyka: olej z rokitnika jest surowcem drogim, ale wartym swojej ceny. Świetnie sprawdzi się u osób z problemem suchej, łuszczącej się skóry, podrażnionej np. oparzeniami słonecznymi, cery naczynkowej, dojrzałej. Z naszego doświadczenia wiemy też, że śmiało można tu dopisać wrażliwą skórę dzieci: odparzenia pieluszkowe, czy przy problemie z potówkami. Kosmetyki z wysokiej jakości olejem z rokitnika chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym (naturalny filtr), podobnie jak olej z pestek malin. Olej leczy zmiany trądzikowe, rozjaśnia przebarwienia, łagodzi zmiany alergiczne, poprawia kolor skóry – zasługa karotenoidów.

Product added to compare.